REKLAMA / ADSENSE

Dokumentacja cen transferowych

Dokumentacja cen transferowych - czy Państwa organizacja ma obowiązek jej sporządzania? Zacznijmy od testu składającego się z trzech krótkich pytań. Jeżeli odpowiedź brzmi TAK zapraszamy do pilnej lektury strony oraz współpracy z zespołem www.art9a.pl

Głównymi założeniami sporządzenia dokumentacji cen transferowych jest opisanie transakcji z podmiotami powiązanymi w sposób uzasadniający fakt, iż nie była ona mechanizmem transferu zysków oraz co jest bardzo istotne została przeprowadzona według ogólnie panujących warunków rynkowych podmiotów niepowiązanych, czyli zasady Arm’s Length. Wykonanie obowiązku wynikającego z art. 9a Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wymaga skomplikowanej analizy transakcji w ujęciu finansowo-podatkowo- prawnym. Dlatego też nawet istniejące od wielu lat na rynku podmioty mogą mieć problemy ze sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji cen transferowych, która spełnia wymogi przewidziane w przepisach prawa i Wytycznych OECD.

Każda dokumentacja cen transferowych musi zawierać elementy określone przez ustawodawcę takie jak np. wybór odpowiedniej metody szacunkowej, metodę i sposób kalkulacji zysków, analizę funkcjonalną czy cenę przedmiotu transakcji. W przypadku występowania w transakcjach wartości niematerialnych i prawnych nałożone są dodatkowe wymogi dotyczące m.in. oczekiwanych przez podmiot korzyści ze świadczeń niematerialnych. Szczególnie ważne jest to więcej www.art9a.pl

Szczegóły strony www.art9a.pl:

Podlinkuj stronę www.art9a.pl:

Dokumentacja cen transferowych

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 1

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • kredyt na samochod »

  Dziś jedynym rozwiązaniem na spełnienie marzeń jest kredyt. Mieszkaniowy pozwala na zakup wymarzonych czterech kątów, gotówkowy to szansa na realizację mniejszych marzeń, z kolei kredyt na samochod daje nam możliwość zakupu upragnionego auta. Nasza firma związana jest z rynkiem finansowym już od 10 lat. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak również firmy. Identyfikujemy się doświadczeniem i wiedzą w zakresie kredytów. Naszą specjalnością są kredyty samochodowe, gotówkowe i hipoteczne. Dzięki współpracy z najlepszymi bankami jesteśmy w stanie oferować dogodne kredyty, m.in. kredyty samochodowe oraz kredyt pod zastaw samochodu. Jeśli chcecie zakupić samochód, ale nie posiadacie na ten cel gotówki, skorzystajcie z naszej pomocy. Przygotujemy dla Was najlepsze oferty na kredyty samochodowe, bez niepotrzebnych zaświadczeń i opłat wstępnych. Kredyt samochodowy niesie za sobą wiele zalet: niskie oprocentowanie, długi okres spłaty kredytu, a przede wszystkim szybkie rozpatrzenie wniosku. Kredyt na samochod to szybsza droga do nabycia upragnionego pojazdu. Kredyt pod zastaw samochodu prezentuje możliwość odblokowania pieniędzy włożonych w samochód i przeznaczenia ich na dowolny cel. Współpraca z nami to fachowe i profesjonalne doradztwo przy wyborze oferty kredytowej.

  Data dodania: 19 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Karty płatnicze »

  Karty płatnicze w naszym kraju to rynek wciąż rozwijający się. Najpopularniejsze w Polsce systemy kart debetowych: VISA i MasterCard wciąż dopiero wprowadzają u nas rozwiązania, które w krajach zachodnich popularne były już kilka lat temu. Karty płatnicze zyskują jednak wciąż coraz większe grono zwolenników. O ile młodych ludzi przekonać do kart debetowych jest niezwykle łatwo, o tyle ze starszymi osobami banki mają większy kłopot. Największe wątpliwości budzi zawsze bezpieczeństwo kart płatniczych i co za tym idzie, obawa o utratę własnych pieniędzy. W naszym serwisie nie tylko przedstawiamy wady i zalety wszystkich systemów kart płatniczych, ale także doradzamy jak mądrze używać tych kart, by nie stracić swoich pieniędzy.

  Data dodania: 16 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Firma »

  Serdecznie zapraszam na moją stronę, gdzie opiszę sprytne sposoby na prowadzenie działalności gospodarczej. Znajdziesz tutaj porady w jaki sposób prowadzić firmę tak, aby przynosiła tobie maksymalne zyski. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, albo planujesz jej otwarcie koniecznie musisz wejść na naszą stronę. Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy i życzymy bardzo przyjemnej lektury i dużych zysków.

  Data dodania: 23 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Kredyty »

  Kredyty oferowane przez banki. Na rynku mamy mnóstwo banków oferujących kredyty na różnych warunkach i zasadach, a każdy bank posiada swoją specyficzną i przyciągającą ofertę reklamową. Jeżeli na przykład chcemy uzyskać pożyczkę gotówkową, możemy zwrócić się do typowego banku udzielającego pożyczek, bądź skorzystać z dowolnej oferty innego banku, bowiem niemalże wszystkie placówki bankowe udzielają kredytów gotówkowych na różnym oprocentowaniu oraz na różny okres czasu.

  Data dodania: 30 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pożyczki bez bik »

  Nie wiesz co masz robić gdyż z wszelkiego banku odsyłają Cię z kwitkiem kiedy starasz się o kredyt, a koniecznie wymagasz pospiesznie pieniędzy. Doskonale trafiłeś ? wstępując na pozyczkabezbik.eu dowiesz się, że masz jeszcze wiele sposobności. Są miejsca, w których szybko i bez najmniejszego kłopotu zdobędziesz pożyczkę niezależnie od tego czy masz jeszcze wiele niespłaconych kredytów czy też kompletnie zerowy przychód udokumentowania. Jak ich szukać? Wejdź na witrynę i zapoznaj się ze szczegółami ofert przeznaczonych właśnie dla Ciebie.

  Data dodania: 13 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pożyczka przez internet »

  Witryna pozyczkaprzezinternet.net to wzór strony, którą obowiązkowo powinny przeczytać wszystkie osoby planujące w przyszłości zaciągnięcie wybranej pożyczki. Publikowane są na niej drobiazgowe oferty parunastu placówek bankowych, rankingi porównawcze tych ofert, jak również praktyczne rady dla ludzi posiadających złą reputację w BIK. Niezależnie od szablonowych pożyczek można na domiar tego na tej stronce porównać sugestie banków wydających karty kredytowe.

  Data dodania: 29 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pożyczka bez BIK »

  Nie oddałeś kredytu. Co się stało to się nie odstanie. Należy egzystować dalej. Niestety w takiej sytuacji zostałeś dodany na listę dłużników, i od tej pory będziesz figurować w Biurze Informacji Kredytowej jako osoba, która nie spłaciła swoich zobowiązań i jakby to ująć w wielkim uproszczeniu będziesz traktowany jako kredytobiorca któremu lepiej nie udzielać pożyczki. W razie nagłej potrzeby pozyskania funduszy, wędrując z banku do banku przekonasz się, że masz małe szanse na kolejny kredyt. Nie musisz się jednak martwić bo są instytucje finansowe, które poprowadzą Cie na finansową prostą. Pożyczka bez bik i kredyt bez bik będą w zasięgu Twojej ręki a ty będziesz musiał zobowiązać się jedynie do terminowej spłaty. Poprzez takie rozwiązanie unikasz wielu stresów i odzyskasz zaufanie jakim obdarowywałeś kiedyś bankowców. Zapoznaj się więc z ofertą. Pożyczka bez bik lub kredyt bez bik to może być rozwiązanie Twoich kłopotów finansowych.

  Data dodania: 10 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Zmiana OFE »

  Witryna o funduszach emerytalnych działających w całej Polsce. Serwis zawiera aktualne informacje dotyczące losowania przez ZUS, profile OFE oraz codziennie aktualizowany i niezależny ranking, dzięki któremu podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze funduszu staje o wiele łatwiejsze. Zapisy możliwe są przez Internet oraz u licencjonowanego doradcy. Należy jednak pamiętać, aby nie wysyłać wniosków przez Internet na kilka dni przed losowaniem, gdyż pełna procedura trwa około tygodnia i musi być zakończona podpisami przez klienta i doradcę.

  Data dodania: 28 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Oblicz ratę kredytu hipotecznego »

  Wyliczanie kredytu hipotecznego to bardzo łatwa sprawa. W naszym serwisie udostępniamy kilka kalkulatorów, które ułatwią Ci wybór najlepszej kredytu jak również policzysz własną zdolność kredytową. Porównasz oferty wybranych banków i wybierzesz najlepszą propozycję dla siebie. Zobacz wszystkie oferty w zestawieniu i zamów bezpośrednio ze strony najlepszy kredyt hipoteczny dla siebie i swojej rodziny. Jeśli wciąż nie będziesz w stanie wybrać, zasięgnij rady doradcy poprzez formularz na stronie - on rozwieje Twoje wszystkie problemy oraz pomoże wybrać ofertę, z jakiej będziesz usatysfakcjonowany.

  Data dodania: 30 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kredyty Gotówkowe Kalkulator »

  Czym możemy nazwać kredyt gotówkowy? Najprościej, pożyczką, jakiej udziela się na wniosek kredytobiorcy. Ma określone oprocentowanie, wyznaczony czas spłaty i sumę, na którą bank czeka. Mówiąc o kredytach gotówkowych, należy pamiętać, iż jest to zapożyczenie na dowolny cel. Osoba starająca się o taki kredyt, nie musi informować banku, na co te pieniądze są jej potrzebne. Jest to jej indywidualna sprawa. Poprzez kalkulatory kredytów gotówkowych, można znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązania, które pomogą w podjęciu dobrej decyzji.

  Data dodania: 09 02 2012 · szczegóły wpisu »