Strony związane z hasłem 'informacja praktyczne na temat pogody':
-
Dominikana Pogoda »
Data dodania: 21 10 2011 · szczegóły wpisu »
Strona zawiera dużo pożytecznych informacji na temat pogody oraz klimatu na Dominikanie.Opinie i informacje na temat ilości godzin słonecznych,temperatury powietrza,temperatury wody oraz temperatury w nocy i w dzień na Dominikanie.
Na Dominikanie występuje klimat równikowy,wilgotny, bez wyraźnie zaznaczonej pory deszczowej.W terenach górzystych temperatura jest niższa. Dwie pory deszczowe w ciągu roku przypadają na okres od maja do sierpnia i od listopada do grudnia. Opady deszczu trwają od pół godziny do godziny dziennie i nie są zbyt uciążliwe dla turystów. Okres największych upałów na Dominikanie przypada w maju oraz październiku, kiedy temperatura w dzień znacznie przekracza 35 stopni. -
Kreta Pogoda »
Strona zawiera dużo pożytecznych informacji na temat pogody oraz klimatu na Krecie.Opinie i informacje na temat ilości godzin słonecznych,temperatury powietrza,temperatury wody oraz temperatury w nocy i w dzień na Krecie.
Data dodania: 22 11 2011 · szczegóły wpisu »
Kreta leży w klimacie śródziemnomorski, charakteryzuje ją suche i gorące lato czyli pora sucha, oraz łagodna zima z obfitymi opadami w porze deszczowej.Podczas pory deszczowej przeważają wiatry z północy i północnego-zachodu, zaś w czasie pory suchej dominują wiatry z południa, które często przynoszą suche i gorące powietrze znad Afryki.Duże nasłonecznienie sprawia, że na Krecie lato trwa najdłużej w Europie, ponad 300 dni słonecznych, brak opadów w lipcu i sierpniu oraz gorące morze, to wszystko sprawia Kretę jedynym z najczęściej odwiedzanych regionów w Europie. -
Egipt Pogoda »
Strona zawiera dużo pożytecznych informacji na temat pogody oraz klimatu w Egipcie.Opinie i informacje na temat ilości godzin słonecznych,temperatury powietrza,temperatury wody oraz temperatury w nocy i w dzień.
Data dodania: 14 10 2011 · szczegóły wpisu »
Egipt leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, na południu przechodzącego w skrajnie suchy. Tylko wąski pas wybrzeża znajduje się w strefie łagodnego klimatu śródziemnomorskiego. Charakterystyczne dla egipskiego klimatu są niskie opady, wysokie temperatury w okresie letnim oraz niska wilgotność.
Temperatury w Egipcie mają wysokie amplitudy dobowe. Jest to ściśle związane z zajmującymi obszar niemal całego kraju pustyniami. Średnia temperatura dobowa w ciągu roku waha się od 15°C do 32°C. Temperatury i ich amplitudy rosną w kierunku południowych i zachodnim, w miarę oddalania się od morza. Tylko w wąskim pasie wybrzeża utrzymują się na niskim poziomie. Latem na wybrzeżu Morza Śródziemnego temperatury sięgają w dzień około 30°C, a w nocy spadają o kilka stopni. Na południu w ciągu dnia temperatury sięgają nawet 50°C, w nocy mogą spaść poniżej 10°C. W zimie dni są z reguły ciepłe, ale w nocy zdarzają się przymrozki, dotyczy to jednak tylko obszarów pustynnych. Na północnym wybrzeżu Egiptu zimy są łagodne ze średnią temperaturą 10-15°C bez nocnych przymrozków. Na południe od Zwrotnika Raka średnia temperatura zimą utrzymuje się w granicach 20-25°C. W dzień może osiągać 30°C, jednak w nocy zdarzają się tam przymrozki (południe Egiptu to suche i pustynne tereny). -
Turcja Pogoda »
Strona zawiera dużo pożytecznych informacji na temat pogody oraz klimatu w Turcji.Opinie i informacje na temat ilości godzin słonecznych, temperatury powietrza, temperatury wody oraz temperatury w nocy i w dzień w Turcji.
Data dodania: 25 11 2011 · szczegóły wpisu »
Turcja znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego, gdzie od kwietnia do października panuje idealny klimat stwarzający doskonałe warunki dla turystów marzących o wypoczynku na piaszczystych plażach i ciepłych wodach basenu Morza Śródziemnego . Obszary nadbrzeżne południa i zachodu znajdują się pod wpływem klimatu podzwrotnikowego o jego śródziemnomorskiej odmianie. Północne wybrzeże Turcji jest zaliczane do lokalnego klimatu czarnomorskiego, który posiada więcej cech typowych dla klimatu umiarkowanego niż podzwrotnikowego. W górach występuje klimat górski (piętrowość klimatyczna), gdzie temperatury obniżają się wraz ze wzrostem wysokości.