Astronomia Podkategoria: Astronomia

  Astronomia - portal astronomiczny o gwiazdach i budowie Wszechświata
 • Astronomia - portal astronomiczny o gwiazdach i budowie Wszechświata »

  Strona omawia budowę planet, gwiazd, galaktyk, mgławic, procesy zachodzace w kosmosie, planetogenezę i gwiazdogenezę oraz ewolucję i ekspansję Wszechświata. Na stronie znajduje się bogato ilustrowana galeria fotografii o tematyce astronomicznej wraz z opisami zamieszczonych obiektów. Strona jest ciągle rozbudowywana, a zamieszczane opisy pisane są prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Na stronie umieszczono tabelaryczne wykazy gwiazdozbiorów półkuli północnej i południowej.

  Data dodania: 19 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Koniec świata 21 XII 2012
 • Koniec świata 21 XII 2012 »

  Jak będzie wyglądać koniec świata 21 grudnia 2012 roku? co na ten temat mówi kalendarz Majów? Co głosi proroctwo Oriona? Co na temat końca świata wie nauka? Poznaj zaskakujące fakty dotyczące końca świata 21 XII 2012

  Data dodania: 12 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • GPS
 • GPS »

  Strona przedstawia elementarną wiedzę na temat systemu GPS. Znajdują się tutaj informacje o historii systemu GPS, strukturze segmentów systemu GPS (segment kosmiczny, segment użytkownika, segment kontroli), zasadach działania, strukturze sygnału GPS, metodach wyznaczania pozycji, błędach wpływających na dokładność pozycjonowania oraz zastosowaniach technologii GPS. Ponadto, użytkownik może zapoznać z metodami pomiaru pseudoodległości (metoda kodowa, metoda fazowa) oraz ze skróconą charakterystyką innych systemów pozycjonowania satelitarnego (system Galileo, system GLONASS).

  Data dodania: 01 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Zmiana czasu (czas letni / zimowy)
 • Zmiana czasu (czas letni / zimowy) »

  Co roku w marcu i październiku przestawiamy zegarki. Dowiedz się kiedy dokładnie, oraz dlaczego stosujemy czas zimowy. Poznaj ciekawostki dotyczące stref czasowych. Zmiana czasu to strona poświęcona przejściu na czas zimowy / letni oraz strefom czasowym. Warto wiedzieć, kiedy przestawić zegarek. Przeczytacie na naszej stronie również o jednostkach i wzorcach czasu.

  Data dodania: 15 03 2011 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Astronomia

Astronomia - nowa strona:

Adres: